Wyjazd do Brukseli

Katarzyna Musz

W połowie marca grupa młodzieży naszej szkoły w składzie: Łucja Dybek, Justyna Maśnica, Karolina Bytomska, Bogusia Węgrzyn, Ola Pacoń, Ola Pastucha, Tomek Podyma i Szymon Nowacki wzięła udział w spotkaniu zaprzyjaźnionych szkół z Węgier, Holandii i Turcji, które odbyło się w ramach projektu Erasmus+ „Made in Europe” w Brukseli. Podczas wędrówek po mieście mieliśmy okazję poczuć jego atmosferę i odwiedzić kilka kluczowych dla wymiany miejsc. Wizyty w Komisji i Parlamencie Europejskim pozwoliły nam na wzbogacenie wiedzy na temat codziennej pracy tych instytucji oraz kompetencji ich pracowników. Wycieczka do przepięknego, średniowiecznego miasteczka – Brugii - umożliwiła nam poznanie historii tego miejsca oraz bliższą integrację z pozostałymi uczestnikami wyjazdu. Z kolei wizyta w Muzeum Sztuki Komiksu ukazała nam bogatą tradycję Belgii w tworzeniu tej dziedziny sztuki (tu powstały m.in. Smurfy, Lucky Luke, Tin Tin). Nie obyło się bez słodkich akcentów w postaci degustacji czekolady zarówno w jej muzeum, jak i w  sklepikach oferujących niezliczoną gamę czekoladowych pyszności. Dzięki spotkaniu młodzieży z kilku krajów, mieliśmy kolejną okazję wzbogacić wiedzę na temat wspólnego, europejskiego dziedzictwa, a także poćwiczyć język angielski i francuski. Wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.