2022-12-09_US_Szkola_filmowa_warsztaty_4x4

2 grudnia klasa 3a pod opieką Joanny Kuczmy i Elżbiety Piotrowicz wzięła udział w warsztatach w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Były one połączone ze zwiedzaniem ciekawego budynku oraz spotkaniem z wykładowcami tej uczelni: reżyserką - Beatą Dzianowicz i reżyserem -  Jarosławem Stypą.

Studenci IV roku reżyserii mieli ćwiczenia z realizacji scen zbiorowych, a uczennice oraz uczniowie z 3a w nich uczestniczyli. Poznali tajniki pracy na planie filmowym; oglądali kolejne wersje scen, powstające po uwzględnieniu uwag studentów reżyserii; uczyli się zasad dyscypliny i współpracy, od których wiele zależy. A przy okazji dobrze się bawili.

Na koniec stwierdzili, że chętnie kiedyś doświadczą czegoś podobnego, a wykładowcy i studenci podziękowali im za udział w warsztatach, które uznali za kreatywne i bardzo wartościowe. Wynika z tego, że obie strony mają nadzieję na dalszą współpracę.