Wizyta w Rotterdamie

Barbara Ciomek-Paciulon i Artur Miratyński

W dniach od 06.10 do 13.10 grupa młodzieży z Gimnazjum nr 17 w Gliwicach - Nina Staneczek, Agnieszka Kwiatkowska, Aleksandra Smalec, Aleksandra Kowalczyk, Beata Węgierek, Paulina Grandt, Wojciech Golec, Tomasz Zabłocki wraz z nauczycielami p. Arturem Miratyńskim i p. Barbarą Ciomek-Paciulon brała udział w wymianie ze szkołą holenderską w ramach projektu Europe in motion.

W trakcie pobytu w Holandii cała grupa uczestniczyła w warsztatach poświęconych problemom imigrantów. Dzięki organizatorom uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w rejsie statkiem Berenhoot po porcie w Rotterdamie oraz podziwiali widoki ze szczytu wieży Euromast. Amserdam zachwycił wszystkich urokliwymi uliczkami i ogromną ilością rowerów. Największe wrażenie wywarły na nas muzea: Anny Frank oraz Rijks ze światowej sławy dziełami wybitnych malarzy.

Młodzież z Polski, Niemiec, Węgier oraz Holandii miała możliwość zintegrowania się podczas biegu charytatywnego, z którego dochód został przekazany do Kościoła - Pauluskerk na pomoc dla imigrantów.

Świetna organizacja i życzliwość gospodarzy sprzyjały przyjaznej atmosferze. Czekamy z niecierpliwością na wrażenia z kolejnych wyjazdów.