Google Workspace - logo

Wszystkim uczniom klas pierwszych oraz nowym uczniom w klasach drugich i trzecich założono konta w domenie zso3.edu.pl.

Adres email wygląda tak jak adresy firmowe nauczycieli:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oczywiście zamiast imie wpisujemy swoje imię a w miejscu nazwisko wpisujemy swoje pełne nazwisko – wszystko bez polskich znaków – np. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w przypadku podwójnych nazwisk).

Logowanie wygląda tak jak logowanie na konto gmail - na platformie Google. Wpisujemy nowy adres email i hasło, którym w przypadku uczniów jest ich PESEL. Po pierwszym logowaniu trzeba będzie samodzielnie zmienić hasło.

Po zalogowaniu, uczniowie mają dostęp do „firmowej” poczty, dostęp do miejsca na dysku w chmurze, typowych aplikacji w google a także google classroom, Meet itd.

Konto będzie dostępne do zakończenia nauki w II LO.

Nowe adresy email dla uczniów klas pierwszych są też wpisane do dziennika elektronicznego i będzie można zalogować się. Proces pierwszego logowania do dziennika opisany jest pod tym linkiem.

Uwaga - pierwszym etapem jest aktywacja konta e-mail a dopiero potem można już korzystać z poczty email i logować się do dziennika.