Wyjazd do Monachium

Barbara Ciomek-Paciulon

W dniach 08.06.15 do 13.06.15 odbyła się wymiana młodzieży z Gimnazjum nr 17 w Gliwicach ze szkołą Moosach Gymnasium w Monachium. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu partnerskiego Comenius Europe in motion. W wymianie, która została zorganizowana przez p. Barbarę Ciomek-Paciulon i Judytę Włodarczyk wzięło udział ośmioro uczniów z Gimnazjum nr17: Wiktoria Ciozak, Wiktoria von Blacha, Zuzanna Reiter, Karolina Wolny, Maja Lotko, Daniel Knapik, Rafał Widera i Daniel Lot.

Celem wyjazdu było podsumowanie dwuletniej współpracy ze szkołami partnerskimi na temat migracji ludności.

W trakcie wizyty grupa zwiedziła m.in. Allianz Arenę, Muzeum BMW oraz wieżę telewizyjną, skąd roztaczał się piękny widok na całe miasto. Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty i możliwość poznawania innych krajów.