Palcem po mapie 2023

W dniu 20.04.2023 odbył się w II LO finał I Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego "Palcem po mapie 2023". Konkurs ten jest kontynuacją Regionalnego Konkursu Geograficznego "MAPA", który odbywał się w naszej szkole przez 25 lat i był przeznaczony dla uczniów szkół średnich z terenu Górnego Śląska. Obecny konkurs adresowany jest do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z Gliwic i powiatu gliwickiego. Zakres materiału obejmuje wiedzę o mapie fizycznej i politycznej poszczególnych kontynentów. W tym roku uczniowie musieli stawić czoła testowi z zakresu mapy Europy. Poziom uczestników był bardzo wysoki co spowodowało konieczność przeprowadzenia aż trzech dogrywek!

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom za zainteresowanie konkursem.

Dziękujemy również sponsorom - Radzie Rodziców II LO oraz panu Jarosławowi Knauerowi, właścicielowi firmy R.A.T.M. za sfinansowanie cennych nagród (karty podarunkowe o wartości od 100 zł do 600zł )

Oto lista laureatów:

• I miejsce - Mikołaj Suczyk, SP nr 32 w Gliwicach