Tajemnicze, niezwykłe i fascynujące - warsztaty

Czy wiesz, że ważki to najstarsze drapieżne owady na świecie? Żyły już przed 200 milionami lat, przez co nazywane mogą być ,,dinozaurami'' wśród owadów.

Czy wiesz, że długość muszli największych słodkowodnych ślimaków żyjących w Polsce, błotniarki stawowej, może dochodzić nawet do 7 cm? Z kolei najmniejsze ślimaki mierzą zaledwie kilka milimetrów.

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy w czasie zajęć warsztatowych z zakresu hydrobiologii, które odbyły się w naszej szkole w pierwszym tygodniu listopada.  Były to zajęcia praktyczne, podczas których odkryliśmy, co tak naprawdę „w wodzie piszczy”. Ciekawa forma, aktywny udział w ćwiczeniach, bardzo bezpośredni kontakt pani edukatorki z nami okazały się być kluczem do sukcesu! Naprawdę, nie trzeba szukać daleko, żeby znaleźć niespodziewane, tajemnicze, ciekawe, fascynujące zjawiska.

Wszystko to było naszym udziałem w ramach współpracy szkoły ze Śląskim Ogrodem Botanicznym w Mikołowie.

Te zajęcia z pewnością długo zapamiętamy!