Wycieczka do Wiednia 2019

29. 11. 2019 uczniowie naszego liceum wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wiednia. Dzień spędzony w stolicy Austrii był bardzo intensywny.

Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki znajdujące się w centrum Wiednia: Katedrę Św. Szczepana, słynny Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Ratusz, Kościół Wotywny, Operę oraz wiele innych interesujących miejsc. Głównym punktem zwiedzania była zimowa rezydencja Hofburg oraz znajdujące się w cesarskich komnatach Hofburgu Muzeum Sisi – poświęcone Cesarzowej Elżbiecie. Najcenniejszymi eksponatami muzeum są liczne osobiste przedmioty, które były własnością Elżbiety, a także najsłynniejsze portrety pięknej monarchini.

Popołudnie spędziliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie można było zobaczyć fantastyczne ekspozycje m.in. zbiór największych i najstarszych meteorytów świata, szkielety i szczątki dinozaurów, kamienie szlachetne i minerały. Wieczór spędziliśmy na jednym z wielu wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowym – jarmarku znajdującym się przy Ratuszu. Na świątecznym jarmarku można było zobaczyć i kupić wszystko co związane jest ze świętami Bożego Narodzenia – ozdoby choinkowe, obrusy, świece, zabawki. Stoiska uginały się także od wiedeńskich przysmaków takich jak: jabłka w karmelu, różne owoce w czekoladzie, pierniczki nadziewane marcepanem, Apfelstrudel oraz sery i wędliny. A w powietrzu unosił się zapach goździków i cynamonu.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy bardzo zadowoleni do domu i już się zastanawiamy dokąd pojedziemy w przyszłym roku.