Zakończenie akcji Szlachetnej Paczki

W dniu 16.12.23 zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka. Dary wywieziono dzięki uprzejmości pani Wiktorii Nacewicz a pomocnikami byli: Oliwia Martinowska z klasy 4d oraz Roksana Rogalska i Grzegorz Dąbrowski-absolwenci II LO w Gliwicach.

Wielkie podziękowania dla naszego kolejnego absolwenta - Dominika Laskowskiego oraz naszej uczennicy Julii Sokół z klasy 4a za zakup i dostarczenie węgla do mieszkania podopiecznej Szlachetnej Paczki. Naszym zamiarem jest objęcie pani stałą opieką naszego klubu.

W dniu 20.12.23 zawieziono dary do Stowarzyszenia Serdeczni, które opiekuje się osobami niepełnosprawnymi w Tarnowskich Górach.

Radość sprawiły ubrania ze zbiórki w naszej szkole, organizowanej przez panią Jolantę Posacką, jedzenie ze zbiórki żywności organizowanej przez panią Iwonę Zmysło oraz środki czystości i termosy zakupione z dochodów Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Po dokonaniu zakupów w kasie SKW pozostało 2050 zł , które zostaną spożytkowane na kolejne cele charytatywne.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni!

Weekend Cudów, czyli weekend przekazania prezentów Rodzinie za nami. Dzięki Tobie mogliśmy kolejny raz odwiedzić i wesprzeć tysiące najbardziej potrzebujących.

Pomagając Rodzinom, niosąc razem mądrą pomoc, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często również nasz świat. Pozwalamy sobie na zatrzymanie, popatrzenie na innych z nadzieją i większą empatią. Bo przecież zmieniając wiele małych światów, zmieniamy nasz wspólny świat! Dziękujemy, że jesteś i że pomagasz zmieniać świat na dobre. Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Poniżej przeczytasz jakie były wrażenia Rodziny (Pani Grażyna) oraz słowa Wolontariusza, Wolontariuszki z Weekendu Cudów.

Pani Grażyna była bardzo zaskoczona ogromem pomocy, zupełnie się nie spodziewała, że ktoś włożył tyle serca i pracy w przygotowanie pomocy dla niej. Wspominała, że opał, który był dostarczony wcześniej, jest dokładnie taki, o jaki chodziło. Doskonale się pali, nie jest za duży. Kiedy wolontariusze wnieśli wszystkie paczki, pani Grażyna przystąpiła do odpakowywania. Była bardzo zadowolona z kurtki, od razu ją przymierzyła i cieszyła się z koloru i z tego, że jest dłuższa- dokładnie taka, o jaką prosiła. Ucieszył ją również szlafrok, jak mówiła, przyda jej się podczas wizyt w szpitalu. Niezwykle zadowolona była również z grzejnika, obawia się mroźnej zimy, a to doskonała pomoc. Żywność i nutridrinki będą sporą pomocą dla pani Grażyny, po przyjęciu dawki leków onkologicznych musi zażywać je w celu wzmocnienia. Dodatkowo dużym wsparciem jest grzejnik elektryczny. Kobieta nie kryła łez wzruszenia, kiedy odpakowała kosmetyki, które otrzymała, nie sądziła, że paczka będzie przygotowana z taką starannością.

Słowo od Rodziny

Szanowni Państwo,
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za przekazaną pomoc. Jestem prawdziwe wzruszona, że przygotowali Państwo dla mnie takie wspaniałe prezenty. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chciałabym życzyć zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa Bożego.

Słowo od Wolontariusza

Szanowni Państwo,
Z mojej strony chciałabym Państwu bardzo serdecznie podziękować za tak wspaniale przygotowaną paczkę. Wszystkie przekazane rzeczy były wspaniałej jakości i bardzo dobrze spełniają potrzeby pani Grażyny. Jestem przekonany, że włożyli Państwo wiele serca w przygotowania, wszystko było pięknie zapakowane! W imieniu Szlachetnej Paczki w Gliwicach z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chciałbym życzyć zdrowia i pomyślności!

Z poważaniem,
Aleksander Okoń- lider Szlachetnej Paczki w Gliwicach.