Inauguracja Uniwersytetu Licealisty

20 października 2023 r. w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu odbyła się inauguracja roku akademickiego 2023/2024 dla uczniów szkół średnich, zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Uniwersytetu Licealisty.

Ta inicjatywa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pozwala uczniom klas szkół średnich na przygotowanie się do podjęcia studiów na kierunkach medycznych oraz dostanie dodatkowych punktów podczas rekrutacji na studia. Całoroczne zajęcia z wykładowcami SUM są podstawą do zdobycia wiedzy, która przyda się do zdania końcowego egzaminu. Punkty z tego sprawdzianu brane są pod uwagę przy rekrutacji na SUM.

Do projektu wśród naszych uczniów zakwalifikowały się w tym roku dwie uczennice klasy 2B: Hanna Górczyńska oraz Martyna Sobel i to One właśnie odbierały małe upominki wraz z indeksami uczestnika Uniwersytetu Licealisty oraz mogły wysłuchać wykładu inauguracyjnego pt.: „Radzenie sobie ze stresem w codziennych sytuacjach'', który prowadzony był przez Panią prof. dr hab. n. med. Jadwigę Jośko-Ochojską.

Filmik z całego wydarzenia można zobaczyć klikając w podany link: https://youtu.be/KJWeCiwwMPc.