Wizyta przyjaciół ze Słowenii

W dniach 23-27 października w progi naszej szkoły zawitali przyjaciele ze Słowenii, a konkretniej z Mariboru. We wtorek, środę oraz czwartek mieli oni okazję brać udział w zajęciach i warsztatach przygotowanych przez nauczycieli: P. Ewę Konieczną wspomaganą przez P. Joannę Kuczmę, P. Kamilę Stoiłową oraz uczniów: Weronikę Kozdębę, Bartosza Koprowicza, Alicję Schoepe, Juliana Walczaka, Amelię Wendę, Weronikę Skut, Igora Corradiniego, Stanisława Galuka oraz Marlenę Pichowską.

W pierwszym dniu, podczas zajęć prowadzonych przez Panią Ewę Konieczną, mieliśmy okazję się poznać, a także rozmawialiśmy o kulturze naszego kraju. Później uczniowie ze Słowenii wysłuchali krótkich wykładów (prowadzonych przez polską młodzież) dotyczących Polski, jej tradycji i zwyczajów. Następnie udaliśmy się do centrum Gliwic, a dzień zakończyliśmy wizytą w Palmiarni.

Drugi dzień rozpoczęliśmy w szkole, gdzie ćwiczyliśmy recytację wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" w angielskiej wersji językowej. Następnie udaliśmy się do Katowic i odwiedziliśmy Muzeum Śląskie. Po dwóch godzinach zwiedzania udaliśmy się na obiad, a następnie wróciliśmy do Gliwic.

Ostatni dzień zajęć upłynął nam na dalszej pracy nad "Lokomotywą". Po kilku godzinach, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z warsztatów prowadzonych przez P. Kamilę Stoiłową, mieliśmy okazję wystawić ten wiersz przed uczniami naszej szkoły. Świetnie się przy tym bawiliśmy, co było widać też podczas "przedstawienia". Po naszych aktorskich przygodach udaliśmy się zobaczyć Radiostację, a na koniec zjedliśmy przepyszną pizzę.

Po każdym dniu zajęć spotykaliśmy się też ze słoweńskimi uczniami w hotelu, gdzie bardzo miło spędzaliśmy z nimi czas, grając w bilarda, rozmawiając, śmiejąc się i żartując.

W piątek nasza wspaniała przygoda dobiegła końca, a my musieliśmy się pożegnać. Jak to w życiu bywa, bardzo niechętnie się z nimi rozstawaliśmy, ale wszyscy mamy nadzieję że jeszcze nie raz uda nam się zobaczyć.

Cały projekt koordynowany był przez Panią Ewę Konieczną i Panią Joannę Kuczmę.