Rusza “Let’s get started!”

Rusza “Let’s get started!” - program edukacyjny dla uczniów zainteresowanych światem startupów

Jak przekształcić innowacyjny pomysł w dobrze prosperujący biznes? Co trzeba zrobić, aby założyć startup? Jakie kompetencje mogą ułatwić wkroczenie na ścieżkę przedsiębiorcy w dorosłym życiu? To tylko kilka pytań, na które uczniowie gliwickich szkół ponadpodstawowych otrzymają odpowiedź w ramach rozpoczynającego się we wrześniu projektu “Let’s get started!”.

Program edukacyjny “Let’s get started!” został zainicjowany przez Silesian Startup Foundation oraz gliwicką firmę co.brick. Celem projektu jest przybliżenie młodzieży specyfiki branży startupowej, dostarczenie praktycznej wiedzy o świecie biznesu i nowych technologii, a także wyposażenie uczniów w kompetencje przedsiębiorcze.

— Działalność Silesian Startup Foundation oraz co.brick skupia się na znajdowaniu ciekawych i innowacyjnych pomysłów, które warto rozwijać, przekształcać w dobrze prosperujący biznes, a nawet zainwestować w nie środki finansowe. Od ponad dwóch lat szukamy osób, które wyróżniają się kreatywnością i pomysłowością. Zauważalne jest jednak to, że w województwie śląskim inicjatyw startupowych jest mniej niż w innych regionach Polski. Powodów tej sytuacji może być kilka. Tym projektem chcemy zachęcić młodych z regionu do odważnego realizowania innowacyjnych pomysłów — wyjaśnia Kuba Nagórski odpowiedzialny za rozwój co.brick venture building oraz prezes Silesian Startup Foundation, pomysłodawca projektu.

“Let’s get started!” został podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich, który zostanie zorganizowany w gliwickich szkołach, obejmuje cykl 3 spotkań młodzieży z praktykami biznesu i startupowcami, którzy już mają doświadczenie w budowaniu własnej firmy opartej na innowacjach. W drugim etapie młodzież będzie miała możliwość uczestnictwa w spotkaniach z inwestorami, aniołami biznesu czy mentorami, którzy podpowiedzą, jak zrealizować pomysł.

- Zależy nam na tym, aby w ramach projektu uczniowie otrzymali wiedzę na temat specyfiki pracy w środowisku, gdzie rozwijają się innowacje. Poza tym chcielibyśmy pokazać młodym świat biznesu od podszewki po to, aby po zakończeniu pierwszego etapu edukacji uczniowie świadomie wybierali dalszą drogę zawodową. Mamy też nadzieję, że dzięki projektowi wyposażymy młodych w kompetencje przedsiębiorcze, które są coraz bardziej potrzebne, niezależnie od formy funkcjonowania na rynku pracy — tłumaczy Małgorzata Skorupa, Startup Development Manager w co.brick.

Pilotaż “Let’s get started!” odbędzie się między wrześniem a listopadem w 9 szkołach ponadpodstawowych w Gliwicach. Partnerami inicjatywy są: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, inSilesia oraz Urząd Miasta w Gliwicach.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać kontaktując się z Małgorzatą Skorupa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.