Wizyta przyjaciół ze Słowenii

W poniedziałek, 17 kwietnia, gościliśmy w naszej szkole Słoweńców z zaprzyjaźnionej szkoły w Ruše. Przyjechali do nas z Małopolski, gdzie zwiedzali Kraków oraz Auschwitz. Po przybyciu do naszej szkoły i powitaniu, przyjezdni wysłuchali pięciu wykładów dotyczących odpowiednio:

• wielkich Polaków - prowadził Bartosz Koprowicz,
  • tradycji - prowadziła Alicja Schoepe,
  • polskich przysmaków - prowadziła Weronika Kozdęba,
  • legend - prowadził Julian Walczak,
  • geografii - prowadził Bart Jankiewicz.

Następnie, na podstawie wykładów, przeprowadzony został quiz, a  zwycięzcom wręczono nagrody, które były typowymi polskimi "specjałami".

Po wizycie w szkole wszyscy udaliśmy się pod Radiostację, gdzie zaprzyjaźnieni Słoweńcy wysłuchali ostatniego wykładu, który poprowadził Filip Masyk. Skupiał się on przede wszystkim wokół prowokacji gliwickiej. Po tym wszystkim, Słoweńcy wsiedli do autokaru i udali się w drogę powrotną do domu. Tak zakończyła się jednodniowa przygoda. Przez cały dzień panowała świetna, zabawowa atmosfera.

Wydarzenie było koordynowane przez nauczycielkę języka angielskiego Ewę Konieczną.